Arnavutköy, İstanbul’un en işlek ve kabalık semtlerinden birisini ifade ediyor. Kalabalığın yoğun olduğu yerlerde hırsızlık gibi olaylar da çok fazla sayıda gerçekleşebiliyor. Arnavutköy’de hırsızlık olaylarının yoğun yaşandığı kesimlerden birisidir. Dolayısıyla burada yaşayan esnaf ve ev sahibi kişilerin hırsızlık girişimlerinden korunmak için almaları gereken birtakım tedbirler söz konusudur. Öncelikle kolluk kuvvetleri tarafından sözü edilen tedbirlerden bahsedelim:

  1. Özellikle yaz aylarında birçok kişinin tatile çıkması hırsızların iştahını kabartan bir olaydır. Bu zamanlarda evini terk edecek kişilerin kapılarını kesinlikle kilitlemeleri gerekir. Üstelik kilit sistemlerine ek olarak kullanılması gereken güvenlik sistemlerini de temin etmek lazımdır. Camlara özel imal edilen kilit sistemleri bunlardan birisidir.
  2. Eğer mümkünse evin arada bir kontrol edilmesi gerekir. Bunun binanın kapıcısı veya herhangi bir akraba tarafından yapılması doğru olandır. Kontrolden maksat, kapı veya pencerelerin zorlanıp zorlanmadığının kontrol edilmesidir.
  3. Her ne kadar masraflı gibi gözükse de, aslında hiç de masraflı olmayan bir olay daha tedbir amaçlı kullanılabilir. Salon ışığının açık bırakılması. Böylece hırsızlar için evin hedef haline gelmesi önlenebilir.

Desi Alarm Arnavutköy Yetkili Bayi

Bu tür tedbirlerden sonra alınabilecek tedbirler arasında kamera ve alarm sistemleri de yer alıyor. Özellikle işyerleri için bu iki sistemin oldukça önemi var. Ancak kamera sistemlerinin tek bir güvenlik önlemi olarak temin edilmesi hırsızlık girişimlerinin yaşanmasını önlemiyor. Desi Alarm, kamera ve alarm sistemlerinin birlikte kullanılması durumunda çok daha iyi sonuçların alınacağını ifade ediyor.

Bu nedenle İstanbul’un ve Türkiye’nin birçok noktasında alarm sistemlerinin önemine yönelik bilgilendirme çalışmaları yapılıyor. Şimdi de Arnavutköy içerisinde Desi Alarm ürünlerinin kalitesinden ve avantajlarından söz etmek üzere önemli çalışma ve toplantılar yapılıyor. Evinizi ve işyerinizi koruyabilmek için kablolu ve kablosuz Desi alarm ürünlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Hırsızlardan korunmak, mal ve can emniyetinizi sağlamak için en uygun fiyatlarla sizlere sunulan Desi alarm ürünlerinin fonksiyonel özelliklerini teknik ekibi arayarak öğrenebilirsiniz.

Teknoloji İle Malınızı Güven Altına Alın

teknolojik çağın avantajlarından biri de bize evden alarm sistemimizi kurmamızı fırsatı sağlamasıdır. İster kendi işyerinizde, isterse bir şirket için evden çalıştıklarınızdan bağımsız olarak, birçok insan evlerine tam donanımlı ofisler katmıştır. Birçoğunu adlandırmak için işlerimizi yapmamıza izin veren en son kolaylıklar içeren ofisler – örneğin bilgisayarlar, yazıcılar, fakslar ve tarayıcılar. Evinizin içeriğinin çoğunda olduğu gibi bu öğeler de değerlidir ve bir hırsızlıktan kurtulursanız, bazıları çok masraflı sıkıntılara neden olabilir.
Evlerimizin korunması her zaman bir öncelik olmalıdır, ancak bir ev ofisiniz varsa, iş ile ilgili güvenlik önlemlerinin de farkında olmak önemlidir.

Evde veya iş yerinde Alarm

Tüm dış kapılar için sağlam ahşap veya çalışma boşluklu metal kapılar kullanılmalıdır. Dış kapılara alarm sistemi manyetik takın, bunları kullanmayı unutmayın! Pencere eşyalarını asarken, değerli eşyaların görünümünü engellemeye yardımcı olması için perde veya güneşlik kullanıp kullanamayacağınızı düşünün.

Ev içeriğini reklam vererek suç işlemeye davet etmeyin! Doğru peyzaj bakımına da öncelik verilmelidir. Yeşilliklerinizi ve ağaçlarınızı kesilmiş halde tutmak ve hareketli aydınlatmayı bahçenizde kurmak, evinizi suçlulara çekici hale getirmeye yardımcı olacaktır. Unutmayın ki hırsız her zaman en kolay hedefi arıyor. Hareket dedektörleri ve eksiksiz bir alarm sistemi düşünebilirsiniz.

bir ev ofisinden çalışma fırsatı buluyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları vardır. Sigorta poliçenizin kapsamlı bir incelemesini düşünün. Evden iş yapan veya evden yapmakta olan ev sahiplerinizin politikası, iş ekipmanınızı özel olarak örtmek için ek bir binici gerektirebilir. Envanteriniz ve değerli ekipmanlarınız için bir kimlik numarası sistemi kullanın. Mümkünse, belgelerinizle birlikte iyi bir listeyi, bankanızdaki kasalar gibi güvenli bir yerde saklayın. Ayrıca, bilgisayarınızı yedekleme ve kayıtlarınızı evinizden uzaktaki güvenli bir yerde tutma alışkanlığını geliştirmelisiniz. Bir yangın veya soygun olayında, bu değerli varlığı korumak için zaman ayırdığınızdan memnun oluruz. Bakmak isteyebileceğiniz diğer bir güvenlik önlemi, ev ofisinizin kapısına monte edilmiş geniş açılı bir aynadır. Bu özellik, ev ofisiniz evinizden ayrılmışsa ve / veya doğrudan dışarıdan erişilen bir giriş kapısına sahipse faydalıdır.