Teknoloji İle Malınızı Güven Altına Alın

teknolojik çağın avantajlarından biri de bize evden alarm sistemimizi kurmamızı fırsatı sağlamasıdır. İster kendi işyerinizde, isterse bir şirket için evden çalıştıklarınızdan bağımsız olarak, birçok insan evlerine tam donanımlı ofisler katmıştır. Birçoğunu adlandırmak için işlerimizi yapmamıza izin veren en son kolaylıklar içeren ofisler – örneğin bilgisayarlar, yazıcılar, fakslar ve tarayıcılar. Evinizin içeriğinin çoğunda olduğu gibi bu öğeler de değerlidir ve bir hırsızlıktan kurtulursanız, bazıları çok masraflı sıkıntılara neden olabilir.
Evlerimizin korunması her zaman bir öncelik olmalıdır, ancak bir ev ofisiniz varsa, iş ile ilgili güvenlik önlemlerinin de farkında olmak önemlidir.

Evde veya iş yerinde Alarm

Tüm dış kapılar için sağlam ahşap veya çalışma boşluklu metal kapılar kullanılmalıdır. Dış kapılara alarm sistemi manyetik takın, bunları kullanmayı unutmayın! Pencere eşyalarını asarken, değerli eşyaların görünümünü engellemeye yardımcı olması için perde veya güneşlik kullanıp kullanamayacağınızı düşünün.

Ev içeriğini reklam vererek suç işlemeye davet etmeyin! Doğru peyzaj bakımına da öncelik verilmelidir. Yeşilliklerinizi ve ağaçlarınızı kesilmiş halde tutmak ve hareketli aydınlatmayı bahçenizde kurmak, evinizi suçlulara çekici hale getirmeye yardımcı olacaktır. Unutmayın ki hırsız her zaman en kolay hedefi arıyor. Hareket dedektörleri ve eksiksiz bir alarm sistemi düşünebilirsiniz.

bir ev ofisinden çalışma fırsatı buluyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları vardır. Sigorta poliçenizin kapsamlı bir incelemesini düşünün. Evden iş yapan veya evden yapmakta olan ev sahiplerinizin politikası, iş ekipmanınızı özel olarak örtmek için ek bir binici gerektirebilir. Envanteriniz ve değerli ekipmanlarınız için bir kimlik numarası sistemi kullanın. Mümkünse, belgelerinizle birlikte iyi bir listeyi, bankanızdaki kasalar gibi güvenli bir yerde saklayın. Ayrıca, bilgisayarınızı yedekleme ve kayıtlarınızı evinizden uzaktaki güvenli bir yerde tutma alışkanlığını geliştirmelisiniz. Bir yangın veya soygun olayında, bu değerli varlığı korumak için zaman ayırdığınızdan memnun oluruz. Bakmak isteyebileceğiniz diğer bir güvenlik önlemi, ev ofisinizin kapısına monte edilmiş geniş açılı bir aynadır. Bu özellik, ev ofisiniz evinizden ayrılmışsa ve / veya doğrudan dışarıdan erişilen bir giriş kapısına sahipse faydalıdır.