İstanbul’un sahil kasabası Beykoz, oldukça kalabalık ve hareketli sokaklarıyla önemli bir ilçedir. Burada işyerleri ve evlerin hırsızlık girişimlerinden korunabilmesi için alınması gereken bir dizi önlemler söz konusudur. Sağlam kilit ve kapı sistemlerinin haricinde daha fazla önlem alarak, meskenlerin hırsızlar için hedef haline gelmesinin önlenmesi gerekir. Bunun için de burada, iki ana güvenlik önleminden bahsedeceğim.

Hangi güvenlik sistemi daha iyidir?

Önemli bir tartışma konusu olarak karşımıza çıkan bir soru var. Kamera sisteminin olduğu bir meskende alarm sistemine gerek var mı? Eskiden bu sorunun cevabına evet yok diyebilirdik ancak ilerleyen zamanlarda yaşanan hırsızlık olaylarından anlaşıldığı üzere bu sorunun cevabına evet var diyoruz. Mesai saatleri içerisinde insan sirkülasyonunu izlemek ve herhangi bir ilginç durum anıda müdahale edebilmek için oldukça uygun olan kamera sistemleri, mesai saatleri dışındaki hırsızlık girişimleri için caydırıcı nitelik taşımıyor.

Hırsızlıkla ilgili ana haber bültenlerine düşen görüntülerden de anlaşılacağı üzere kamera olan meskenlerin veya işyerlerinin hırsızlar tarafından hedef seçildiği ve yağmalandığı açık şekilde belli oluyor. Kameralar tarafından her ne kadar kayıt tutulsa da, hırsızların kimliklerini gizlemeleri için bir dizi maske kullanmaları kimlik tespiti gibi işlemleri de zora sokabiliyor. Dolayısıyla tüm bunlar işyerlerinin ikinci bir güvenlik önlemine ihtiyaç duyduğu polemiğini yarattı. Gece saatlerinde gerçekleşecek hırsızlık girişimlerini caydıracak alarm sistemleri böylece birçok kurum ve kuruluşta kullanılmaya başlandı.

Yüksek caydırıcılık

Alarm sistemlerindeki çift siren gibi sistemler hırsızlık girişiminin ilk anlarından itibaren devreye girer. Bu da, hırsızların paniklemesine ve olay mahallini terk etmeleri sonucunu doğurur. Ayrıca haberleşme sistemleri sayesinde mesken sahipleri hırsızlık girişiminden haberdar olur ve hemen müdahale etme imkanına sahip olurlar. Tüm bunlar hırsızlıktan dolayı yaşanabilecek kayıpların ortadan kaldırılması anlamına geliyor.

Desi Alarm, yerli üretim yaparak Türkiye gerçeklerine en uygun alarmları her ile gönderiyor. Yüksek mühendislik harikası ürünlerde; çift siren sistemi, haberleşme modüleri, batarya sistemleri, kablosuz modeller gibi birçok özellik yer alıyor. Hem kaliteli hem de uygun fiyata satılan Desi Alarm ürünleri ithal alarm ürünlerine göre çok daha işlevseldir.

Her ev ve iş yeri için olmazsa olmaz bir durum sunan ve %99 güvenlik önlemi sağlayan Desi alarm sistemleri bölgesi için özel ekipler ve özel çalışma şekilleri ile sunulmaktadır. Montajı ve sonrasında tüm teknik desteği bizzat sağlanacak olan Desi alarm sistemlerinin sonradan herhangi bir probleminde de direkt olarak teknik destek sağlanacaktır.

Desi Güvenlik Sistemleri Kurulumu

Desi alarm sistemleri her türlü hava koşuluna ve her türlü dış darbeye karşı da korunaklı bir sistem sunmaktadır. Yapıların dış cephelerine uygulanacak olan ana bağlantı noktaları hiçbir şekilde dış etkilere maruz kalmamakta ve her zaman için de yüksek koruma sağlamaktadır. Darbelere dayanıklı yapısı ile ABS polikarbon sert plastikten üretilen dış alan sireni yüksek oranda caydırıcılık sağlamaktadır. Desi alarm sistemleri uzun süre dayanıklılığı ve son derece de işlevsel özelliği ile en fazla tercih edilen güvenlik sistemlerinden olmaktadır.

Birçok açıdan diğer güvenlik sistemlerinden farklı bir yapı sunacak olan Desi güvenlik sistemleri bölgesine özel olarak uygulanmakta ve her zaman için de birçok farklı avantajı beraberinde sunmaktadır. Bu kaliteli ve güvenli alarm sistemi sayesinde evinizi, iş yerinizi gönül rahatlığı ile bırakabilir ve tatillerinizi en rahat şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gözünüzün arkada kalmayacağı sürekli evinizi düşünmeyeceğiniz tek güvenlik sistemini sunacak olan Desi alarm sistemleri sayesinde hırsızlık sorunlarının esamisi bile kalmayacaktır.

istanbul Anadolu Yakasının tüm ilçelerine alarm ve kamera sistemleri kurulumu yapılmakta olup, 7/24 teknik servis hizmeti verilmektedir. Uzman teknik servis tarafından hızlı şekilde kurulum yapılmakta olup ”Müşteri Memnuniyeti” ilke edinilmiştir. Ücretsiz yapılan güvenlik keşfi sırasında mekanın risk analizi yapılır, kurulması önerilen sistem belirlenir, ürünlerimiz hakkında bilgi verilir, fiyat ve taksit imkanları anlatılır.