Siteler, resmi kurumlar, oto parklar, fabrikalar ve büyük alanlar, günümüzde alarmlı kamera sistemleri ile korunmaktadır. Özel alarm sistemine bağlı kamera sistemleriyle güvenlik çok daha kolay hale gelmektedir. Günümüzde asayişin korunmasında kameralı sistemler etkili sonuç vermektedir. Hırsızlığın meslek olduğu günümüzde, profesyonel kamera sistemlerine her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır.

Kamerayla korunan ve özel alarm sistemine sahip mekanlar, hırsızların korkulu rüyası haline gelmiştir. Hırsızlık olaylarının minimum seviyeye indiren görüntülü Desi EyüpSultan alarm sistemleri, her geçen gün daha mükemmel hale gelmektedir.

Görüntü Kaydı Etkili Sonuç Vermektedir

Kameralı özelliklere sahip alarm sistemleri, anlık görüntü imkanı sunmaktadır. Anlık görüntü ve alarm özelliğine sahip bu sistemler, aynı zamanda görüntü kaydetmektedir. Hırsızlık olaylarının ve benzeri asayiş olaylarının çözülmesinde, kamera kayıtlarının büyük payı vardır. Polisler asayiş olaylarında ilk olarak kamera kayıtlarını incelemektedir. Bu şekilde hırsızlar en kısa sürede yakalanmaktadır.

Kameraların Genel Özellikleri

Görüntülü güvenlik sistemlerinde kameralar çok önemlidir. Bu cihazların doğru noktalara yerleştirilmesi profesyonellik ister. Ayrıca cihaz özellikleri de çok önemlidir.

Güvenliği maksimum seviyeye çıkaran kamera sisteminin genel özellikleri şu şekildedir:

  1. Arka plan, ön plan netleştirme özelliği, mekansal farklılıklar göz önüne alınarak değerlendirilmelidir. Geçiş trafiği, kamera tercihinde önemlidir.
  2. Kalabalık geçiş trafiğine sahip mekanlar için görüntü yakalayabilen kameraların tercih edilmesi gerekir.
  3. Zom özelliğine sahip cihazların kaliteli olması önemlidir. Yani zom yapan cihazın görüntü kalitesi maksimum seviyede olmalıdır.
  4. Kaliteli markaların tercih edilmesi, yedek parça ve servis imkanı gibi konular önemlidir.
  5. Kolay kolay arıza vermeyen cihazların kullanım kalitesi daha iyidir.

Alarm sistemini kuran profesyonel ekspertiz elemanları, bu konuda bilgi vermektedir. Cihazın doğru bir şekilde tercih edilmesi, güvenlik kategorisinde önemli bir konudur.

Keşif İşlemleri

Sistemin kurulumunda profesyonelleşmiş keşif elemanlarını tercih etmek gerekir. Kameraların doğru açıda ve doğru noktalara yerleştirilmesi, güvenlik kategorisinde önemlidir. Keşif elemanları, ilk aşamada kapı, pencere, çatı ve benzeri birçok noktayı incelemektedir. İç mekanlara özel kameraların yerleri, değerli eşyaların bulunduğu odalarda yoğunlaşmaktadır. İç mekanlara özel gizli kameralar, bu kategoride etkili sonuç vermektedir. Bakıcı kontrolü veya çalışan işçilerin kontrolü, gizli kameralarla sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Hareket ve ses sensörlerinin yerleştirileceği noktalar, keşif elemanları tarafından belirlenmektedir. Bu işlemler, güvenlik sisteminin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Geçiş noktaları, çatılar, kapılar ve bahçe duvarları, keşif elemanları tarafından incelenmektedir. İnceleme sonunda kamera cihazının yerleştirileceği noktalar belirlenmektedir.

Güvenlik Görevlileri ve Güvenlik Sistemleri

Bina güvenliğinde güvenlik görevlileri girişte bütün bina çevresini kontrol etmektedir. Güvenlik kabininde yer alan TV veya bilgisayar, binanın dört bir yanında bulunan kameraların kayıtlarını yansıtmaktadır. Kayıt özelliğine sahip bu kameralar, bir noktadan binanın bütün bir çevresini kontrol imkanı sunmaktadır. TV ünitesine bağlanan cihazlar sayesinde güvenlik görevlileri koruma altına alınan bölgeyi anlık kontrol edebilmektedir.