Elektronik Alarm Güvenlik Sistemlerine mi Bakmıştınız?

Hırsız alarm sistemleri olarak en basit hali ile MİDLİNE  Alarm, bir Dokunmatik tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşur. İhtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensörler çoğaltılabilir.alarm ile daha güvende hissedersiniz. Desi  güvenlik ücretsiz keşif hizmeti sunar ve montajını tamamladığı sistemlere 2 yıl parça garantisi verir.

Ev ve işyerlerinde giriş yapılabilecek (kapı, pencere vb.) bulunan algılayıcılar sayesinde algılanan hareketin beyine panele alarm olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesine dayanır. Hırsız alarm sistemleri olarak en basit hali ile midline, bir tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşur. İhtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensör sayısı artırılabilir, mobil kontrol sağlanabilir, kablosuz olarak kurulum yapılabilir ve alarm haber alma merkezine bağlanabilir.

Manyetik kontaklar sayesinde kapı ve pencerelerde açık yada kapalı bilgisi, pır sensörler ile de ortamda meydana gelen hareketler midline panele iletilir. Aynı zamanda siren sayesinde  algılama gibi fonksiyonlarda kullanılabilir.

Alarm Sisteminde Sensörler Çok Önemlidir !

Alarm Sistemindeki dedektörler yardımıyla algılama yaptığında dış alan harici ve içerdeki cihaz üzerindeki dahili sirenler sesli uyarı verir. Aynı anda önceden belirlenen kişiler cihaz tarafından telefonla aranır yada gsm tarafından aranır. Eğer sistem bir kamera sistemi ile entegre olarak kurulmuşsa, alarm video görüntüsü cep telefonunuza yada mail adresinize gönderilir . Pencerenin bir cm açılması, cam kırılması, ortam sıcaklığının değişmesi, su basması vb. gibi durumların teyidi açısından önemlidir.

DESİ Alarm sistemleri kablolu yada kablosuz olarak kurulabilir. Sistem telefon hattı üzerinden 6 Kişiye kadar haberleşebileceği gibi, GSM modülü ile direk hattı üzerinden de haberleşebilir.sesli Alarm paneli, kolay kullanım arayüzü sayesinde kendinizi daha güvende hissedersiniz.Desi güvenlik ücretsiz keşif hizmeti sunar ve montajını tamamladığı sistemlere 2 yıl parça garantisi verir.

Ev işyeri tipi hırsız alarmlarında ‘pır sensörler’ olarak tanımlanan hareket dedektörleri ve kapı sensörleri önemli rol oynuyor. Özellikle hırsızların en çok korktuğu güvenlik önlemlerinin başında ‘Alarm Sistemi’ sensörleri bulunuyor. Ev alarm sistemleri için kumanda ve şifreleme paneli ve harici sirenin de takılması gerekiyor.