Güvenliğimiz İçin Alarm Sistemlerinin Önemi

Günümüz şartlarında güvenlik bireylerin olağanüstü durumlarda karşılaşacakları zorluklara kendi çabaları ile uğrayacakları zararı minimum düzeyde tutmak istemektedir. İstoç alarm sistemleri de güvenliğe yardımcı unsurlardandır. Güvenliğe yardımcı olacak bir etken de etkili alarm sistemlerinin evlere veya iş yerlerine kurulmasıyla sağlanabilmektedir. Bu etkili yöntemi kullanmayı tercih edenler için zarar ile sonuçlanması muhtemel durumların önüne geçilmiştir.

İstoç Alarm Sistemleri Hakkında Bilgiler Nelerdir?

İstanbul’un ticaret yerleşkesinde artık güvenlik sistemleri, hırsız alarmı kablosuz olarak kurulabilmektedir. İstoç alarm sistemleri İstoç’taev veya ofislerin güvenliği 7/24 boyunca güvenlik sağlanmaktadır.

İstoç alarm sistemlerinden bazıları ise şunlardır;

 • Yangın alarm sistemleri
 • Hırsız alarm sistemleri
 • Gaz alarm sistemleri
 • Soygun alarm sistemleri
 • Su basma önlem sistemleri
 • Kapı alarm sistemleri
 • Alarm ekipmanları

Alarm sistemlerinin kullanılması ev veya ofislerin karşılaşması muhtemel riskli durumlarda oluşan zararın minimum düzeye çekilmesidir. Alarm sistemlerinin doğru seçilmesi güvenlik noktasında ev veya ofislerin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Alarm Sistemleri Nasıl Kullanılmaktadır?

İstoç alarm önde gelen bir alarm sistemidir. Bulunan yerden çıkarken veya kullanılmadığı durumlarda alarm sistemi tuş takımı ya da kumanda kullanılarak aktif duruma getirilir. Sistemin beyin kısmı olan alarm paneli gerekli sensörlerin izleme durumun getirerek can ve mal güvenliğini kontrol altına almaktadır. Yanlış bir durum oluştuğunda; siz evde olmadığınızda kapının açılabilmesi ya da ofisinizde duman ortaya çıkması gibi çeşitli durumlar olabilir ve bu durum alarm sireni sayesinde yüksek sesli bir şekilde uyarı vermektedir.

Alarmı susturabilmek için şifre girmek ya da kumandadan iptal tuşuna basılarak iptal edilmesi gerekmektedir. Bu durumda karşılaşıldığında sistem; Alarm İzleme Merkezine, size, polise, itfaiyeye, ambulans veya herhangi bir şekilde sizin belirlemiş olduğunuz kurumlara durumu otomatik olarak bildirilir.

Alarm sistemleri sizin ihtiyaçlarınız ve bulunan yerin analizlerine göre çeşitli durumlarda sizi ve sevdiklerinizi koruyacak biçimde yapılandırılır. Bu sayede siz bulunduğunuz yerin içindeyken veya dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehditlere karşı kontrol altına alınmanız yardımcı olmaktadır. İstoç alarm bu bütün alarm sistemlerinin karşılaştırılması sonucunda ön planda olduğu gözlenebilmektedir. Bu alarm sistemlerinin kişilerin durum analizlerini bir profesyonel yardımı ile almaları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Doğru analizin yapılması, doğru alarm sistemlerinin kurulması şüphesiz ki bireylerin bulunduğu ortamı daha güvenilir hale getirecektir. Bireylerin güvenlik ve alarm sistemlerini kullanması son derece rahatlamalarına yardımcı olacaktır.

Ticaret Merkezinde En Uygun ve En Güvenli Alarm sistemleri Nedir?

İstoç alarm sistemleri günümüzde telefon ile Gsm ve Gprs üzerinden yapılmaktadır. Kamera sistemlerinin bütün gün boyunca çekim yapıp hafızaya kaydetmeleri bu sistemlerini yararını göstermektedir. Güvenilirlik, uygun ve maliyet açısından tercih edilen İstoç alarm sistemleri sıralamalarının başını çekmektedir.

İstoç’ta yapılabilen bazı işlemler şunlardır;

 • AHD kamera sistemleri
 • İP kamera sistemleri
 • Hırsız alarm sistemleri
 • Kapı alarm sistemleri
 • Araç kamera sistemleri

Bu sistemleri müşterilerinin hizmetine sunan güvenlik firmaları son derece şeffaf bir şekilde hizmet sunmaktadır. Müşterilerinin tercihlerine göre güvenlik alarm sistemlerini kendilerinin tasarlamaları konusunda da yardımcı olmaya çalışmaktadır.