Desi alarm sistemleri Hareket dedektörü,manyetik kontak ve cam kırılma dedektörü gibi sensörler yardımıyla hırsızlık olduğu farkedilir, alarm sinyali gönderlir ve alarmın sirenleri çalmaya başlar.

Alarm Sistemimiz, 6 adet kablolu ve 32 adet kablosuz bölge kapasitesine sahiptir. Hareket (PIR) dedektörü, manyetik kontak, darbe dedektörü, duman dedektörü kablolu ya da kablosuz olarak sisteme dahil edilebilir. Özel ev kurulum modları ile istenilen bölgeler devre dışı bırakılabilir, yada 7/24 devrede kalabilir. Özel ev işyeri kurulum modları sayesinde alarm ev içinde ve ev dışında olmak üzere ayrı ayrı kurulabilir. Ev içi kurulum, içeride yaşam devam ettiğinden hareket dedektörlerini pasif, kapı ve camlarda bulunan manyetik kontakları aktif hale getirmemizi sağlar. Böylece içeride hareket edilmesi durumunda alarmın yanlış çalma durumu önlenmiş olur. Ev dışı kurulum sisteme tanımlı bütün dedektörlerin aktif olmasını sağlar. Sisteme 6 adet kumanda, 6 adet şifre ve 6 adet telefon numarası tanımlanabilir. Kullanıcının tanımladığı uzaktan erişim şifresi ile devreye alınabilir ve devredışı bırakılabilir. Üzerinde bulunan akü, elektrik kesintlerinde 48 saat boyunca sistemin çalışmayı sürdürebilmesini sağlamaktadır.

Alarm sistemi nedir ve nasıl çalışır ?

Kablosuz dedektörler uzun pil ömrü ve düşük bakım maliyetiyle dikkat çekmektedir. Silver uzaktan kumanda patentli kopyalanamayan yapısı, darbelere karşı dayanıklı tasarımı ve uzun pil ömrü ile rahatlıkla kullananılabilecek şekilde üretilmiştir. Kumandanın kullanılabilmesi için sisteme tanıtılması gerekmektedir. Alarm Sistemi devrede iken herhangi bir sensörden sinyal geldiğinde alarm durumuna geçer. Alarm durumunda hafızasına kayıtlı telefon numaralarını sırayla arar, kayıtlı 10 saniyelik ses kaydını dinletir, ses kaydı değiştirilebilir ya da alarm çağrı merkezi bağlantısı yapılarak sinyallerin 7/24 takibinin yapılması sağlanabilir. Çağrı merkezi gelen sinyal doğrultusunda kullanıcıya ulaşarak gerekli bilgileri alır. Aldığı bilgiler doğrultusunda sistemin kayıtlı olduğu adrese en akın kolluk kuvvetlerini yönlendirir. Panelin iltişimi dahili PTT hattı ya da GSM hattı üzerinden sağlanabilmektedir. Harici siren hırsızlara karşı caydırıcı özelliğe sahiptir. Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilir. Zorlu hava şartlarına, kar ve yağmura dayanıklıdır. Sistemde ilave modül kontrolü için role çıkışı bulunmaktadır. Bu çıkış normalde kapalı (NC) ya da normalde açık (NO) olarak programlanabilir. Harici Siren ve panel üzerinde bulunan sabotaj switchleri ile 7/24 sabotaj denetimi sağlar. Desi Alarm Sistemi, kullanıcılarına uygun maliyetli üst düzey güvenlik sunmaktadır.