Güvenlik Alarm Nasıl Çalışır

İnsanlar yaşamlarında daima kendilerini birçok türden tehlikeye karşı bir güven altına almak isterler. Çünkü hiç beklenmedik zamanlarda birtakım tehlike arz edici unsurlar ortaya çıkabilmektedir. Teknolojik alanda üretimi yapılan alarm sistemleri günümüzde her alanda güvenliğin sağlanması noktasında çok iyi bir işlev görmektedir.

Etkin çalışma mekanizmalarıyla bu sistemler insanlara yaşam alanlarında güvenlik açısından gerekli konforu sunabilmektedir. Alarm sistemleri bir ortamda meydana gelebilecek tehlikeyi en kısa sürelerde fark edebilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Çalışma yapıları genel olarak algılayıcı sensörler ve detektörler yoluyla işlev görmektedir.

Kaliteli bir alarm sisteminden her zaman ilgili amaç doğrultusunda en iyi verimin elde edilmesi mümkün olur. Desi Alarm Sistemleri günümüzde birçok insanın ilk tercihlerden biri olmaktadır. Çünkü Desi Alarm ürünleri performans açısından kullanıcılarına en iyi kapsamda bir verim sunmaktadır.

Teknik açıdan güçlendirilmiş Desi alarm ürünleri tehlikeyi anında fark edip bunu sinyaller aracılığıyla ana kontrol paneline iletmektedir. Daha sonra yüksek seste sirenini harekete geçirerek durumun hızlı bir şekilde fark edilmesini sağlamaktadır.

Kablolu Desi Alarm Cihazları

Alarm cihazları günümüzde birçok alanda kablolu olarak kullanılmaktadır. Ortama en uygun şekilde bu sistemlerin kurulumu yapılırken enerji akışının ve iletimin bu kablolar üzerinden yapılması hedeflenmektedir. Kablolu alarm sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniş bir kapasitededir.

İstenirse iş yerleri istenirse de ev ortamlarında bu sistemde alarm ürünleri rahatlıkla kullanılabilir. Kablolu alarm sistemleri genel anlamda istenen düzeyde bir performans sunabilmektedir. Desi alarm cihazlarının kablolu olanları bu kapsamda beklentileri karşılayacak biçimde çok iyi bir şekilde tasarlanmıştır.

Kablosuz Desi Alarm Cihazları

Desi Alarm sistemleri arasında kablosuz olan modeller insanlar tarafından çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Kablosuz sistemler modern teknolojik gelişmeler sonucu ortaya çıkarılmış oldukça iyi kalitede ürünlerdir. Bu sistemlerin kullanımı için ortamda herhangi bir şekilde kabloların varlığına ihtiyaç olmamaktadır.

Çünkü tüm enerji ve sinyal iletimi doğrudan bir uzaktan kumanda sistemiyle etkin olmaktadır. Çalışması ve aktive olması için bir pil gücünden faydalanan kablosuz alarm sistemleri, elektrik kesintilerinde dahi çalışma işlevini kesintisiz bir şekilde sürdürebilmektedir. Bu özelliği oldukça iyi olmakla birlikte birçok insanı verim açısından çok memnun etmektedir.

Desi Alarm Sistemleri Çeşitleri

Günümüzde teknoloji alanında her ihtiyaca ve gereksinime uygun olacak şekilde alarm cihazlarının üretimi yapılmıştır. İnsanlar beklentilerine uygun olarak istedikleri yapıda ve türde alarm sistemlerine sahip olabilmektedirler.

Desi Alarm bünyesinde de cihazlar ve sistemler konusunda geniş bir çeşitliliğe yer verilmiştir;

  • Desi yangın alarm sistemleri,
  • Desi hırsızlık alarm sistemleri,
  • Desi gaz kaçağı alarm sistemleri,
  • Desi kapı alarm sistemleri,

Birtakım acil durumlar için üretilen Desi alarm sistemleri,

Alarm sistemlerinin satın alınması sürecinde bunlar arasından bir seçim yapılabilir ve ilgili ortamlarda bu sistemler rahatlıkla kullanılabilir. Kaliteli ve teknik açıdan güçlü bir yapısının olmasından dolayı Desi Alarm ürünlerinin uzun süreler en memnun edici şekilde kullanılması mümkündür.

Hırsızlık Alarm Sistemleri

Hırsızlık, günümüzde en sık şekilde karşılaşılan güvenliği ihlal edici önemli olaylardan biridir. Bu durum ev alanları başta olmak üzere iş yerleri ve buna benzer birçok alanda istenmeyen bir biçimde meydana gelebilmektedir. Bu bakımdan çoğu zaman insanlar hırsızlığı önleyici ve bu durumu caydırıcı yöntemlere ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu bakımdan ev ve iş yerlerinde hırsızlık alarm sistemlerine yaygın olarak yer verilmektedir. Hırsızlık olaylarının yaşanması aşamasında manevi ve maddi kayıpların önüne geçilmesi için günümüzde insanlar bu sistemleri aktif olarak kullanmaya çalışmaktadırlar. Desi Alarm ürünlerinin kaliteli olmasından dolayı genel olarak insanların marka konusundaki tercihleri bunun üzerine olmaktadır.

Alarm sistemi nedir ve nasıl çalışır ?

Kablosuz dedektörler uzun pil ömrü ve düşük bakım maliyetiyle dikkat çekmektedir. Silver uzaktan kumanda patentli kopyalanamayan yapısı, darbelere karşı dayanıklı tasarımı ve uzun pil ömrü ile rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Kumandanın kullanılabilmesi için sisteme tanıtılması gerekmektedir. Alarm Sistemi devrede iken herhangi bir sensörden sinyal geldiğinde alarm durumuna geçer. Alarm durumunda hafızasına kayıtlı telefon numaralarını sırayla arar, kayıtlı 10 saniyelik ses kaydını dinletir, ses kaydı değiştirilebilir ya da alarm çağrı merkezi bağlantısı yapılarak sinyallerin 7/24 takibinin yapılması sağlanabilir. Çağrı merkezi gelen sinyal doğrultusunda kullanıcıya ulaşarak gerekli bilgileri alır. Aldığı bilgiler doğrultusunda sistemin kayıtlı olduğu adrese en akın kolluk kuvvetlerini yönlendirir. Panelin iletişimi dahili PTT hattı ya da GSM hattı üzerinden sağlanabilmektedir. Harici siren hırsızlara karşı caydırıcı özelliğe sahiptir. Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilir. Zorlu hava şartlarına, kar ve yağmura dayanıklıdır. Sistemde ilave modül kontrolü için role çıkışı bulunmaktadır. Bu çıkış normalde kapalı (NC) ya da normalde açık (NO) olarak programlanabilir. Harici Siren ve panel üzerinde bulunan sabotaj switçhleri ile 7/24 sabotaj denetimi sağlar. Desi Alarm Sistemi, kullanıcılarına uygun maliyetli üst düzey güvenlik sunmaktadır.