Dış Mekan Alarm Sistemleri

Alarm sistemi aslında hayatımız için çok önemli olabilmektedir. Günümüzde artık birçok işyerinde hatta evlerde bile dış mekan alarm sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde her türlü olumsuz durumlardan anında haberdar olabiliyor ve önleminizi buna göre alabiliyorsunuz.

Alarm Sistemi Nedir?

Alarm sistemini genel olarak tanımlamak gerekirse, şartları, zamanlaması, sınırları önceden belirlendiğinde belirli durumların gerçekleşmesi halinde uyarı veren bir sistemdir. Dış mekan alarm sistemleri daha çok mekanın dışına kurularak bu gibi durumları tetiklemeye yaramaktadır. Aslında bu tarz alarmları hırsızlık alarmları ve yangın alarmı olarak iki başlık halinde toparlayabiliriz.

Hırsızlık Alarmları

Dış mekan alarm sistemleri arasında en çok tercih edilen sistemdir. Çoğu zaman mekanın dışına kurulduğu gibi iç mekana da kurulum yapılabilir. Mekanın kapısı normal şartlar dışında açıldığında ya da zorlandığında otomatik olarak sesli bir şekilde dışarıya uyarı verilir. Kapıların zorlanması, pencerelerin olağan süreçten farklı bir şekilde açılması ya da camların kırılması gibi durumlarda dedektörlerle uyarı vererek yüksek miktarda sesi yaymaktadır.

Bu alarm sistemi sayesinde birçok konut ve iş yeri hırsızlıktan korunmaktadır. Büyük iş yerlerinde ya da site tarzı evlerde genellikle hırsızlık alarmları mekanın dışına kurulmaktadır. İçeriden bir müdahale olsa bile algılayıcı dedektörler sayesinde alarm bunları algılamakta ve yüksek miktarda sesi yayarak müdahale edilmesi sağlanmaktadır. Şifre kurulumu yapılan sistemlerde ses çıktıktan sonra şifrenin girilmesi ile ses kesilmesi sağlanmaktadır.

Yangın Alarmları

Dış mekan alarm sistemleri arasında kullanılan bir diğer alarm sistemi yangın alarm sistemidir. Bu sistemde mekan içerisinde duman, yangın kokusu, yangının kendisi olması gibi durumlarda yüksek miktarda sesi dışarıya çıkartır. Bu alarmlar tek başına çalıştığı gibi yangın söndürme sistemlerine bağlı olarak da çalışabilmektedirler.

İyi bir yangın sisteminde mutlaka şu özellikler olmalıdır;

  • Koku dedektörü
  • Isı dedektörü
  • Yangın söndürme sistemi ile entegre

Bu gibi özelliklerin olması yangın sistemlerinin daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Dış mekan alarm sistemleri görevini etkili bir şekilde yapabilmesi için uzman kişiler tarafından kurulmalıdır. Bunun için çalışan alarm kurulum şirketleri mevcuttur.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.