En İyi Alarm Sistemi Nasıl Belirlenir?

Teknolojik gelişmeler ışığında, alarm sistemleri ve kamera sistemleri de her geçen süre boyunca yenilenmekte ve değişmektedir. Kendiniz, eviniz ya da iş yeriniz için araştırdığınız ürünler arasından en iyi alarm sistemini bulmak oldukça karmaşık gelebilir fakat sanıldığının aksine, ihtiyaçlarınızı ortaya koyarak yol alırsanız, kısa sürede sonuca varabilirsiniz. Kameralı bir alarm sistemine mi yoksa sensörlü bir alarm sistemine mi ihtiyaç olduğu düşünülerek ilk adım atılabilir.

Kameralı Alarm Sistemleri

Eğer kameralı alarm sistemi gereksinimi duyduğunuzu fark ettiyseniz, iş yeriniz ya da eviniz için mi olduğuna da karar vermelisiniz. İş yerleri için kullanılan kameralar çok daha büyük ölçekli ürünlerdir, evlerde kullanılan kameralarsa daha farklı alan açılarına sahiptir. Ev içlerinde kullanılan kameralarda dilerseniz termal görüntü alabilenleri tercih ederek, odanın tamamını bir kamera ile tarayabilirsiniz. İş yerinizin dışına kamera yerleştirmek istiyorsanız, gece görüşü olan, dış kuvvetlere, toza ve suya dayanıklı kameralar seçerek işe başlayabilirsiniz.

Sensörlü Alarm Sistemleri

Kapı girişlerine, pencere pervazlarına ve tavana yerleştirilen bu sensörlü alarmlar, zorlama yapılarak girilmeye çalışıldığında ve herhangi bir şekilde yoğun duman aldığında çalışmaya başlamaktadır. Bu tip alarmlar, evlerinizde güvende hissetmek için genellikle yeterli olmaktadır. Ana bir panele bağlanan bu alarmlar zorlama ya da kırılma esnasında ciddi şekilde ses çıkartarak ötmeye başlar ve bu ses yan apartmandan duyulacak kadar yüksektir.

Karar Verme Aşaması

Büyük ve güvenliği olmayan bir sitede oturuyorsanız, iş yeriniz oldukça geniş fakat güvenlik önlemi yoksa kameralı alarmları tercih edebilirsiniz. Olası bir hırsızlık durumunda sizlere oldukça yardımcı olacak bu alarmlarla görüntü kayıtları yapabilirsiniz. Eğer iş yerinizdeki kamera kayıtlarının sürekli kaydolmasını ve kaybolmasını istemiyorsanız, mutlaka yeterli ölçüde hafıza kartı almalı ve belirli aralıklarla bu görüntüleri başka bir yere yedeklemelisiniz. Güvenlikli sitede oturuyorsanız, kameralı alarm sisteminden daha çok sensörlü alarm sistemleri sizlerin işine daha çok yarayacaktır. Olası bir alarm sesinden dolayı site güvenliğiniz zaten işin peşine düşecektir. İşletmelerde de alarmlı kameralar seçilirken farklı çeşitler incelenebilir.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.