Ev Alarm Sistemi Nedir ?Ne İşe Yarar ?

Evlerini hırsızlıklara karşı korumak isteyenler birçok fiziki tedbirler için, oldukça fazla harcama yapmakta bu tedbirler ise istenen sonuçları vermemektedir. Alınan tedbirler sadece dışarıdan gelen tehditleri önlemeye çalışırken, evin içinde oluşacak tehlikelere çare olmamaktadır. Ev alarm sistem, ev sahiplerinin hem hırsızlardan korunmasına, hem de evde oluşabilecek yangın, su baskını ve gaz kaçağı gibi birçok tehlikeyi büyümeden önlemektedir. Bu sistem sayesinde, evde değilken bile evin iç ve dış ortamı uzaktan kontrol edilebilmektedir.

Sistemin ev sahibini, alarm kontrol merkezini ve ilgili yardım kurumuna (polis ve itfaiye gibi) anında haber vermesi ise, sistemin daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Ayrıca ev alarm sistemleri, yedekli olarak kurulduğu için tehditlere kesintisiz olarak tepki verilmesini sağlıyor. Kullanılan ev alarm sistemleri genel olarak; hırsız alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, su baskını alarmı, tıbbi alarm ve panik alarm sistemlerinden oluşuyor. Ev alarm sistemlerinin dışarıdan görünen siren mekanizmaları da, kötü niyetli kişiler için caydırıcı da olmaktadır.

Hırsız Alarmı

Evlerin hırsızlardan ve kötü niyetli kişilerden korunması için genellikle çelik kapılar kullanılmaktadır. Çelik kapılar ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa olsun, mutlaka açmak için bir yöntem bulunuyor. Ayrıca bu kötü niyetli kişiler sadece kapıdan değil, pencere gibi birçok yoldan da evlere girebiliyorlar. Hırsız alarm sistemi içinde bulunan cam kırılma ve darbe dedektörleri zorla girmeyi haber verirken, ses dedektörleri ve hareket sensörleri sayesinde, en ufak olumsuzluk anında alarm merkezine iletiliyor. Alarm merkezi ise durumu, evin bağlı olduğu polis veya jandarma merkezine aynı anda ileterek, olaya en kısa sürede müdahale imkanı sağlıyor. Ev alarm sistemlerinde bulunan kamera sistemi ile evin dışındayken bile 24 saat ev ve varsa bahçesi de incelenebiliyor. Ayrıca, bir tuşla elektrikler yakılıp, televizyon çalıştırılabiliyor ve böylece evde yaşayan varmış hissi oluşturuyor.

Ev Yangın Alarmı

Yangın evlere ve içinde yaşayanlara, en fazla maddi ve manevi zararı veren olayların başında geliyor. Ev alarm sisteminin içinde bulunan yangın alarm sisteminin dedektörleri, en küçük ısı değişikliği ile dumanı algılayabilecek hassaslığa sahiptir. Böylece bu tehlikeler büyümeden alarm merkezine ve itfaiyeye bildirilmektedir. Ayrıca, tavana yerleştirilen otomatik su fıskiyeleri de alevleri daha başlamışken söndürmektedir.

Gaz Kaçağı ve Su Baskını Alarmı

Ev alarm sisteminde bulunan gaz kaçağı dedektörleri, en ufak gaz kaçağını algılayarak gazı kesiyor ve alarm merkezine haber veriyor. Su baskını alarmı içindeki dedektörler ise, açık bırakılan suları veya boru patlaklarını anında alarm merkezlerine iletmektedir.

Tıbbi Alarm ve Panik Alarmı

Tıbbi alarm sistemi ise özellikle yaşlı ve ağır hasta olanlara müdahale edilmesini sağlayarak, yaşamsal görev yapmaktadır. Sistem en yakın ambulansa, alarm merkezine ve evin dışındaki kişilere de aynı anda haber veriyor. Ev alarm sisteminin en önemli parçası olan panik alarmı sayesinde, gasp, şiddet veya hırsızlık gibi durumlarda, anında kolluk kuvvetlerine haber vermektedir.

EV Güvenlik Alarm Sistemi ile Yaşam Ortamınızı Koruyun!

Ev ortamı için en iyi korumayı sağlamak için, alarm sistemleri size haraket sensörleri manyetik kontakları  birçok türleri ile istedikleri gibi Ev Güvenlik gibi birçok algılama noktaları koruyabilir. Bizim güvenlik uzmanlarımız sizin bireysel alanı ve ihtiyaçları için gerekli olan güvenlik düzeyine karar vermenize yardımcı olabiliriz. Her zaman bir ile başlayabilir alarm sistemi tabanı ve ardından ihtiyaçlarınıza göre daha sonra ek modüller ekleyebilirsiniz.
En iyi alarm sistemleri uygulamalar farklı sensör tipleri ile donatılmıştır. Bu düşük voltaj dar bantlı ya da sadece son bir RF sinyali ile bir merkezi kontrol paneline bağlanır. Bir bağlantı birimi ve sinyal arasında yapıldığında, o müdahale hizmetine bir yanıt elde etmek alarm sinyali üretir. hakkında daha fazla bilgi için alarm sisteminin iki tipi bizim aşağıdaki bağlantılardan birini  öneriyoruz.

Kablolu alarm sistemi Kablosuz Alarm Sistemi

Alarm sisteminin verimliliği konumu, kapsayacak şekilde farklı alanlarda, gün ve size gözetim sistemine kurmayı tercih diğer yönlerini zamanına bağlıdır. en iyi alarm sistemi çeşitli eylemler başlatabilir veya alanında polis, itfaiye veya ilk müdahale aramaya programlanabilir. Diğer konfigürasyonlar için bir sektörün danışmanı veya eğer doğrulamak bir özelliğin sahibine ulaşmak alarmı tetikleyen gerçek alarm

kapı ve camlar için Manyetik kontaklar

Bu sensörler kapı ve çevresinin pencerelerin açılmasını tespit etmek için kullanılır. Bir kapı açma alarm sisteminde bir giriş gecikmesini verebilir Kullanıcı kontrol tuş takımı gitmek için Bu gecikme süresi uygun süre tanır güvenlik sistemi kendinize çalmanızı engelleyin. pencere alarm kurulu ise İletişim tipik olarak bir alarm oluşturmak anlık bir açıklık alarm sistemi ile tespit edildiğinde.

Hareket dedektörleri yaşam alanları güvenli halde

Genellikle zaman zaman saldırı tetikleyen sistemler kapı ve pencereler manyetik sensörlerine ek olarak kullanılmaktadır. kullanılan hareket sensörleri desi alarm tarafından dijital ve analog teknolojinin ön plandadır. Buna ek olarak, hayvanları görmesin diye bizim dedektörleriz neredeyse yanlış alarm riskini ortadan kaldırır. Biz büyük boşlukları veya koridorlar ve dar alanlarda 30 derece 90 derece180  dereceyle kapsayan sensörler için 360 derecelik açılar kapsayacak şekilde sensörler yapılandırabilirsiniz.

Cam kırılması detektörleri

Cam kırılma dedektörleri bir pencere veya kırılmış bir cam kapı ile saldırıyı tespit etmek için kullanılır. Bunlar tetiklemek için yapılandırılabilir sessiz alarmı davetsiz hırsızları yakalamak için gelen yetkililere haber verir.

Tuş Takımı:
Şifre paneli size erişiminizi sağlar alarm sistemini gerekirse birden sektörlerinden, ve kontrol ve işlemek için kolay tuş takımı seçeneği ile, güvenlik sistemi kullanmak basit olacaktır. Bizim tedarikçilerin zarif tasarımlar sizin ortamınıza şık bir dokunuş eklemek için izin verir.

Alarm sisteminin faydaları

ev alarm sistemi tamamlamak için pek çok avantajı vardır bir alarm sisteminin kurulumu . İstenmeyen saldırılara karşı güvenliği sağlar Alarm sistemi  etiketleri son derece hırsızların için caydırıcı olmuştur.  varlıkların kaybına karşı uyarmak
Yangınlara karşı korunması
karbonmonoksit, doğal gaz gibi gazlara karşı koruma sağlamak ailenizin hayatını kurtarır. alarm sistemi kurulması Mülkünüzde sigorta maliyetlerinden fiyatta düşüş sağlar. bir ekonomi gelecekteki sahibi için olduğundan bir alarm sistemi de malın değerini arttırır. Ayrıca ana alarm sistemi ile topluluk daha güvenli olmasına yardımcı olur. Eğer sonuçta seçilen tüm seçenekler en önemli varlık korumak için dahil olacak bilerek, mümkün olan en az çabayla bir huzur sağlar ve ev için bir güvenlik sisteminin alımını kolaylaştırır.

Yanlış alarm kaçının

Çoğu yanlış alarm olan yerlerde çok karmaşık güvenlik sistemi sahipleri oluşan hataları sonucu. DESİ Güvenlik sistemi ile gelen Tuş takımı dikkate bu büyük bir sorun alarak seçildi. kolay güvenlik sistemlerinde bu sonuçlar, estetik ve kaygısız kullanmak.

Desi kablolu güvenlik alarm sistemi ile sabitleyebilirsiniz
Desi Güvenlik kablolu bir alarm sistemi için tercih ederek, her zaman hayal ettiğiniz huzuru ellerinizde olsun.  önerdiğimiz kablolu alarm sistemleri Güvenlik  ihtiyaçlarınıza göre tüm genişletilebilir bir güvenlik sistemi içinde, yenilikçi özellikleri ve gelişmiş bir iletişim sisteminin bir arada sunuyoruz. kablolu alarm panelleri güvenliğin güvenilirliği yeni fonksiyonlar ve çeşitli aksesuarlarla geliştirilmiştir.

Bu yeni özellikler ve aksesuarlar programlanabilir harici ve dahili hoparlörler, kablolu genişleme modülleri ya da değil kontrol etmesine izin çıkışları yanı sıra çok kanallı iletişim için destek içerir.

Çok kanallı iletişim bizim kablolu alarm sistemleri sabit hat telefon üzerinden , GSM iletim ve ses iletimi dahil olmak üzere çeşitli şekillerde, alarmlar iletişimi sağlar.

teknolojinin güvenilirliği, çekici genişleme esnekliği ve tuş takımlarının bizim büyük seçim görünümünü, kablolu alarm sistemi Desi Güvenlik herhangi kurulması için ideal bir güvenlik sistemidir.

Güvenlik Sistemi Kablosuz Alarm

kablosuz alarm Desi Güvenlik duvarları delik delmek veya kablo çekmek veya pahalı tesisler için ödemek zorunda kalmadan maksimum güvenlik sunar. Bir kolaylık olarak kablosuz alarm sistemi de taşımak planlıyorsanız, her zaman yanınızda götürebilirsiniz anlamına gelir.kablosuz çalışması basittir Bir kablosuz alıcı ve bir anten kontrol paneli ve vericiler mikrofonlar baskılı devre entegre edilmiştir  her bir modül arasındaki sürekli iletişim sağlayan farklı algılamaları modülü ile entegre edilmiş olan bir kablosuz alarm sistemi .

Kablosuz Alarm Teknolojisi

Kablosuz alarm sistemi için gözle neredeyse sınırsız genişleme olanakları sunmaktadır. İstediğiniz kadar kurulum için herhangi bir kaygı veya stres olmadan, algılama cihazları olarak kablosuz alarm sistemi ekleyebilirsiniz. Hatta Ekstra rahatlık için uzaktan kumandalar seçebilirsiniz!

Kablosuz uzaktan kumanda kolaylık

uzaktan kumanda ile kablosuz güvenlik sisteminin rahatlığını artırmak ve uzaktan alarm sistemi etkinleştirmek veya devre dışı bırakabilir. Bu basit bir kurulumdur, yanlış alarmları önlemek yardımcı olacaktır.

alarm kurabilir veya bir düğmeye basarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz