Ev Alarmları

Ev alarmları ile evinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Ev Alarm Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Evler de hırsızlık, yangın, soygun, tehdit gibi tüm durumlarda kullanıcılarına güvenlik sağlamak amacıyla geliştirilen alarm sistemleri mevcuttur. Alarm sistemleri birçok teknoloji gibi yıllar geçtikçe teknolojilerin fiyat ve dağıtım olarak da daha ulaşabilir. Alarm sistemleri hayatımızı oldukça kolaylaştırmakta ve bizi güvene olmak için tasarlanmıştır.

Kapı gibi pencere yerlerine kurulan manyetik ise ortam da hareket halinde olan canlıları da tespit eden hareket sensörleri de olası gaz ya da su baskını tehlikelerini algılayan dedektörler demektir. Gelen sinyale göre de polis, itfaiye ya da ambulans yönlendirerek en kısa süre de evinize ulaşmasını sağlamaktadır.

evguvenlikalarmlari

Alarm Sistemi Nedir?

Alarm sistemleri genellikle;

  • Hırsızlık
  • Yangın
  • Acil Sağlık
  • Gaz Kaçağı
  • Soygun

Gibi temel tehdit ve kazalardan korumak için tasarlanmıştır. Bu maddeler için ayrı olarak alarmlar alınabilir ve ya güvenlik şirketlerinin sunduğu çözümler ile evinizi geniş bir çerçeve de güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Güvenlik şirketleri bu alarm sistemleri ile birlikte alarm izleme merkezleri ve panik butonu ve ya kamera kaydı gibi ek hizmetler de sunmaktadır. O sebeple alarm sistemlerinin alıp taktırmanın sağlayacağı güvenliğin sonraki aşamasına bu güvenlik şirketlerinden biriyle anlaşarak ulaşabilirsiniz.

Hırsızlık alarm sistemleri ise hareket sensörü, para tuzağı, cam kırılma dedektörü gibi sensörler yardımı ile hırsızlık olduğu fark edilir. Alarm sinyali gönderir ve sirenler çalmaya başlar.

Yangın alarm sistemi ise yangın içinde ısı ve duman dedektörlerine sahip alarm sistemleri tercih edilmeli ya da şifreleme paneli üzerinde yer alan yangın butonu kullanılabilir. Dedektörler ısı ya da dumanı algılayarak hem alarm izleme merkezini hem de adresinize itfaiye yollamaktadır. Alarm sesi çıkararak da durumdan sizi haberdar eder.

Gaz kaçağı durumunda ise yangın ve ya hırsızlıkta gibi gözle görülen bir şey yoktur. Hatta çoğu gaz aynı zaman da kokusuz olmaktadır. Bu gibi durumlar da hemen fark eder ve alarm sinyalini ilgili birimlere yönlendirir.

Alarm Sistemlerinin Bölümleri

Alarm sistemleri beş bölümden oluşturmaktadır.

  • Algılayıcılar
  • Alarm Panelleri
  • Uyarıcılar
  • Sistem Kontrolgibi bölümlerden oluşur.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes