Güvenlik Alarm Sistemi Çeşitleri ve Fiyatları

İş yerlerinin güvenliği için kullanılan güvenlik alarm sistemleri artık evler içinde kullanılmaktadır. Güvenlik alarm sistemleri 7/24 saat aktif olarak kullanılabilmekte ve her türlü olumsuzluklara karşı önlemlerin alınması sağlanmaktadır. Güvenlik alarm sistemi çeşitleri ve fiyatları ile ilgili araştırmalar yapanlar, bütçelerine uygun buldukları sistemleri tercih etmektedir. Güvenlik denildiğinde, can ve mal güvenliğini her türlü koruma altına almak demektir.

Güvenlik Alarm Çeşitleri

İnsanların yaşadığı her ortamda, can güvenliğini tehlikeye sokabilecek ihtimallere karşı güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor. Evlerde, ofislerde ve insanların toplu olarak bulunabildiği çeşitli kapalı mekanlarda güvenlik alarm çeşitleri kullanılmalıdır. Güvenlik alarm çeşitleri olarak şunlar incelenebilir.

  • Hırsız alarmı
  • Yangın alarmı
  • Gaz kaçağı alarmı
  • Su baskını alarmı
  • Panik butonu alarmı
  • Tıbbi yardım alarmı

Bu alarm çeşitlerinin tamamı insan can ve mal güveliği için gerekli olan sistemlerdir. Hırsız alarmı caydırıcı ve bilgi verici olurken, yangın, gaz kaçağı, su baskını alarm sistemleri uyarıcı özelliği olan alarm sistemleridir.

Alarm Sistemleri Özellikleri

Alarm sistemleri bir set halindedir ve tercih edilen sisteme göre özellikleri değişmektedir. Alarm sistemleri üzerinde bulunan sensörler sayesinde istenmeyen durum yaşandığında çalışmaya başlar. Alarm sistemleri kullanılan teknolojiye göre kablolu ya da kablosuz olabilmektedir. Alarm sistemleri kullanım yerine göre duvara ya da tavan bölümüne monte edilebilmektedir. Kullanılan sensör sistemlerinin algılama mesafeleri ayarlanabilmekte ve bulunduğu ortamı en güvenli hale getirebilmektedir. Alınacak önlemlere göre aynı iş yeri ya da ev için birden fazla alarm sistemi kurulumu yapılabilmektedir.

Hırsız Alarm Sistemi

Günümüzde tüm işlerinde kullanılabilen hırsız alarm sistemleri, birçok olayın gerçekleşmesini önlemektedir. Evlerde de kapı ve pencere bölümlerine yerleştirilen hırsız alarm sistemleri, kapı ve pencerelere dışarıdan yapılacak olan zorlamaları hemen algılayacak ve sireni ile içeride bulunanları uyarırken, hırsızın vazgeçmesine sağlamış olacaktır. Alarm sistemi fiyatları, ürün özelliklerine göre değişmektedir. Kullanılacak olan kontrol paneli, kablo uzunluğu, kamera sistemi fiyatların değişken olmasına neden olacaktır.

Ev Alarm Sistemleri

Ev alarm sistemleri denildiğinde, akla hırsız alarmı, yangın alarma ve gaz kaçağı alarm sistemi gelir. Bunlar evde yaşayan insanların can güvenliğini sağlamak açısından önemlidir. Çeşitli nedenlerle oluşabilecek olan duman yavaş yavaş oluşabileceğinden insanlar tarafından ilk başta hissedilemiyor, yangın alarmı hemen dumanı algılayarak siren çalacak ve ortamda bulunanları uyaracaktır. Gaz alarm sistemi de aynı şekilde erken uyarı sinyali vererek insanların can güvenliğini sağlamış olacaktır.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes