Hırsızlardan Korunmak için Güvenlik Sistemleri

İnsanların mal emniyetlerinin sağlanması için kolluk kuvvetleri tarafından alınan tedbirler ve yasaların caydırıcılıkları maalesef yetersiz kalıyor. Her geçen zaman hırsızlıkla ilgili olaylarda artmalar meydana geliyor. İnsanların kolay yoldan mal ve para kazanma hırslarının sebep olduğu hırsızlık girişimlerinin şehirleşmeyle beraber yaşanan güvenlik sorunları tetiklemeye devam ediyor. Böyle bir profil içerisinde vatandaşların kendi hissilerine düşen tedbirleri yerine getirme hususlarında hassas davranmaları lazımdır.

Neler yapılabilir?

Hırsızlardan korunmanın en iyi yollarından birisi, kapı ve kilit sistemlerinin kalitesinden geçiyor. Bu iki sistemin özel olarak üretilmesi kapı ve kilitleri açma konusunda hırsızları baya bir terletebilir. Günümüzün akıllı kepenk sistemleri de hırsızlık olaylarının engellenmesi için tercih edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Ancak bunların her ne kadar uygulanmış olmasına rağmen yine de hırsızlık girişimlerinin önlenemediği işyerleri var.

Tedbir olarak kamera ve alarm sistemlerinin de kullanılması önem arz ediyor. Özellikle geceleri söz konusu olabilecek tüm hırsızlık girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanması için alarm sistemlerine ihtiyaç var. Çift siren özelliğine sahip bir alarm sistemliyle hırsızlık girişiminin ilk anında hırsızların kaçması ve olay yerini terk etmeleri sağlanabiliyor. Üstelik bu sistemlerde yer alan haberleşme sistemleri, kısa süre içerisinde sistemde tanımlı telefonlara mesaj atarak hırsızlık girişimini haber veriyor.

Kamera sistemleri geceleri hırsızlık girişimlerinin kayıt altına alınmasını sağlıyor. Ancak hırsızlık girişimini caydırma gibi bir potansiyeli bulunmuyor. Hırsızların kar maskeleriyle emellerini gerçekleştirmeleri, kimlik tespitlerini zora sokabiliyor. Dolayısıyla geceleri mutlaka alarm sistemlerinin devreye alınması gerekir. En ufak bir hırsızlık girişiminde etkisini gösteren alarm sistemleri, mal kayıplarının önlenmesi için ideal bir tedbirdir.

Nasıl bir alarm sistemi?

Alarm sistemi almadan önce mutlaka araştırma yapmalısınız. Yapacağınız araştırmalarda dikkat etmeniz gereken şey ise; fiyat ve servis hizmetleridir. Ürün özellikleri açısından da bir değerlendirme yapmalısınız. Ürünlerinin fiyatının çok yüksek olması, kaliteli olduğunu göstermez. İthal edilen ürünlerin fiyatları kur ve gümrük vergisi nedeniyle yüksektir. Dolayısıyla detaylı bir incelemeden sonra doğru bir alarm sistemine sahip olabilirsiniz.

 

 

  • Açıklayıcı
2.5