Güvenlik sistemleri ne işe yarar!

istanbul’un her yerinde her gün binlerce hırsızlık vakası yaşanmaktadır. Ayrıca saldırı, gasp, darp olayları da bunların tuzu biberi olmaktadır. Peki tüm bunlardan yaşam alanlarımızı ve iş sahalarımızı korumak için ne yapmamız gerekiyor? Sadece güvenlik personeli çalıştırmak tüm bu olaylardan kurtulmak için bir çözüm değildir. Çünkü çalışan kişilerde insan oldukları için gözden kaçırabilecekleri şeyler mevcuttur. Bir iş alanında ya da örneğin bir avm de tam anlamıyla güvenlik sağlanabilmesi için öncelikle orada güvenlik sistemlerinin tam anlamıyla hazır olması gereklidir. Örneğin kamerası olmayan bir market ya da alışveriş merkezi hayal bile edilemez hırsızlık vakalarının meydana gelmesine sebep olacaktır! Tüm bunları göz önüne aldığımızda güvenlik için alınması gereken bir sürü önlem olduğunu fark ediyoruz.

Güvenlik sistemleri nedir ?

Çevremizde bir çok ev ve iş yeri artık güvenlik sistemleri kullanarak korunur oldu. Örneğin şehir dışına ya da yurt dışına çıkmanız gerekti. Evinizin güvenliğini sağlamak için tek çözüm anahtarınızla kapınızı kilitlemek olmamalı. Çünkü gerçek anlamda bunun bir güvenlik önlemi olmadığını sizler de biliyorsunuz! Hırsızlar kitli olan bütün kapıları sorunsuz bir şekilde uğraşmadan açabiliyorlar. Özellikle son dönemler de ülkemizde çok sık rastlanan büyükşehirlere göç sorunu bu tarz vakaların da hızlı bir şekilde artış göstermesine sebep olmuştur. Sizler evinize bir alarm sistemi ya da güvenlik sistemi kurduğunuz da öncelikle tüm ev sizin bildiğiniz bir şifre ile aktif hale gelen güvenlik sisteminin kontrolü altına alınır. Kameralardan sensörlere kadar tüm güvenlik ekipmanları sizin evinizi korumak adına devreye girer. Örneğin salonunuzda, evin giriş kapısını gören kısımda, pencerelerin bulunduğu kısımlarda kamera ve hareket sensörlerinin bulunması her hangi bir hareket halinde güvenlik sisteminin uyarı vermesine sebep olur. Güvenlik sistemleri sizin tam anlamıyla korunmanız için tasarlanmış, her detayı bizim mühendislerimiz tarafından düşünülmüş ve tasarlanmış olan sistemlerdir. Hiçbir kaygınız ve endişeniz olmasın. Desi alarm ile çalışmaya başlayarak sizler de bu kaliteli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sizin güvenliğinizi sağlamak için her zaman durmadan en iyisini üretmeye çalışıyoruz.

Hırsızlardan Korunmak için Güvenlik Sistemleri

İnsanların mal emniyetlerinin sağlanması için kolluk kuvvetleri tarafından alınan tedbirler ve yasaların caydırıcılıkları maalesef yetersiz kalıyor. Her geçen zaman hırsızlıkla ilgili olaylarda artmalar meydana geliyor. İnsanların kolay yoldan mal ve para kazanma hırslarının sebep olduğu hırsızlık girişimlerinin şehirleşmeyle beraber yaşanan güvenlik sorunları tetiklemeye devam ediyor. Böyle bir profil içerisinde vatandaşların kendi hissilerine düşen tedbirleri yerine getirme hususlarında hassas davranmaları lazımdır.

Neler yapılabilir?

Hırsızlardan korunmanın en iyi yollarından birisi, kapı ve kilit sistemlerinin kalitesinden geçiyor. Bu iki sistemin özel olarak üretilmesi kapı ve kilitleri açma konusunda hırsızları baya bir terletebilir. Günümüzün akıllı kepenk sistemleri de hırsızlık olaylarının engellenmesi için tercih edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Ancak bunların her ne kadar uygulanmış olmasına rağmen yine de hırsızlık girişimlerinin önlenemediği işyerleri var.

Tedbir olarak kamera ve alarm sistemlerinin de kullanılması önem arz ediyor. Özellikle geceleri söz konusu olabilecek tüm hırsızlık girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanması için alarm sistemlerine ihtiyaç var. Çift siren özelliğine sahip bir alarm sistemliyle hırsızlık girişiminin ilk anında hırsızların kaçması ve olay yerini terk etmeleri sağlanabiliyor. Üstelik bu sistemlerde yer alan haberleşme sistemleri, kısa süre içerisinde sistemde tanımlı telefonlara mesaj atarak hırsızlık girişimini haber veriyor.

Kamera sistemleri geceleri hırsızlık girişimlerinin kayıt altına alınmasını sağlıyor. Ancak hırsızlık girişimini caydırma gibi bir potansiyeli bulunmuyor. Hırsızların kar maskeleriyle emellerini gerçekleştirmeleri, kimlik tespitlerini zora sokabiliyor. Dolayısıyla geceleri mutlaka alarm sistemlerinin devreye alınması gerekir. En ufak bir hırsızlık girişiminde etkisini gösteren alarm sistemleri, mal kayıplarının önlenmesi için ideal bir tedbirdir.

Nasıl bir alarm sistemi?

Alarm sistemi almadan önce mutlaka araştırma yapmalısınız. Yapacağınız araştırmalarda dikkat etmeniz gereken şey ise; fiyat ve servis hizmetleridir. Ürün özellikleri açısından da bir değerlendirme yapmalısınız. Ürünlerinin fiyatının çok yüksek olması, kaliteli olduğunu göstermez. İthal edilen ürünlerin fiyatları kur ve gümrük vergisi nedeniyle yüksektir. Dolayısıyla detaylı bir incelemeden sonra doğru bir alarm sistemine sahip olabilirsiniz.