Haraketli Kamera Nedir?

Kamera en önemli güvenlik sistemlerinden bir tanesidir. Dünya üzerinde artık her mekânda kamera sistemleri bulundurularak en iyi şekilde güvenlik ve koruma sağlanır. Tabii ki her kameranın kendine özgü karakteri vardır. Sabit kameralar sadece bir bölgeyi çekerek oluşan güvenlik tehdidini kaydeder. Fakat hareketli kameralar sabit kamera gibi tek bir yeri değil yeri geldiğinde 360 derece açının her bir noktasını inceleyerek oluşacak güvenlik tehdidine karşı izleme sağlar. Öyleyse güvenlik açısından kullanılan bu haraketli kamera nedir ve özellikleri nelerdir görelim.

Güvenlikte Hareketli Kamera

Hareketli kameraların en önemli özelliği tehdidi takip edebilmeleridir. Sabit kameralar sadece bir alanı çektiğinden hırsızlık durumu esnasında eğer hırsız kameranın görüş açısına girebilirse o durum kamera tarafından kayıt altına alınır. Ancak hareketli kameralar içlerinde bulunan hareket sensörü ile birlikte oluşan hırsızlık anının her bir dakikasını hareket edip takip ederek durumu kayıt altına alır. Bu nedenle hareketli kameralar her zaman daha çok tercih edilen güvenlik sistemleri haline gelmiştir.

Haraketli Kameraların Çeşitleri

Hareketli kameralar birkaç çeşitten oluşuyor.

Kamera çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Analog kameralar
  • IP kameralar
  • Dome kameralar
  • PTZ kameralar

Bu kameralar en iyi yazılım ve donanımlarla donatılarak hareketlilik özelliği ile tüm alanı en iyi şekilde kontrol ederek video çekimini sağlıyor.

Haraketli Kameraların Özellikleri

Hareketli kameraların kendine özgü bazı özellikleri bulunur.

Analog kameralar: Kurulumu en kolay olan ve maliyet bakımından da en düşük olan güvenlik sistemidir. Bu kamera tipi her zaman tercih edilenlerin arasındadır.

IP kameralar: Görüntü kaydı direkt olarak dijital ortama kaydedilir. Böylece kayıt cihazına bağlanması gerekli olmayacaktır. Kabloları ince, esnek ve çok fonksiyonelli kablolardan oluşur. Gerek görüldüğü takdirde kablosuz çalışması sağlanabilir.

Dome kameralar: Kızıl ötesi aydınlatmaya sahip olan bu kamera oluşacak herhangi bir saldırıya karşı dayanıklı üretilir.

PTZ kameralar: Zoom yaparak tehdit kontrolünü en iyi şekilde sağlar. Ayrıca yukarı, aşağı, sağa, sola da hareket ederek tüm alanı kontrol etmeyi sağlar. Böylece en geniş alanları bile rahatlıkla kontrol eder.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.