Güvenlik Kamerası

Güvenlik insanlar arasında yaşanan olumsuz olayların en aza indirilmesi için yapılması gerekli olan bir önlemdir. Özellikle son yıllarda toplumlarda yaşanan hırsızlık, gasp ve soygun gibi olumsuz durumların önüne geçebilmek için muhakkak modern güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Çünkü yapılan araştırmalara göre modern güvenlik önlemleri sayesinde toplumda ki hırsızlık oranlarında ciddi düzeyde azalma yaşanmıştır. Tüm bu değerlendirmeler göz önüne alındığı taktirde güvenlik için harcanan paralar da oldukça önemli bir hale gelmektedir. Bu noktada ise karşımıza kamera sistemleri çıkmaktadır.

Kamera Sistemleri Çeşitleri

Modern güvenlik önlemleri denince ilk akla gelen kamera sistemleridir. Çünkü kamera sistemlerinin saymakla bitmeyen yararları vardır. Bunlar arasında ilk olarak kamera sistemlerinde geriye dönük görüntü alınabilir. Böylece vakalarda şüpheliyi bulmak kolaylaşır. Bunun yanında monte edildikleri mekanlar için ciddi oranda caydırıcı etkisi vardır.

Böylesine önemli bir güvenlik aracı olan kamera sistemleri kendi içinde ikiye ayrılır;

  1. Kablolu kamera sistemleri
  2. Kablosuz kamera sistemleri

Her iki kamera sistemi de evinizi ve iş yerinizi koruyacak donanıma sahip olup kablolu kamera sistemleri uzun yıllardır piyasada bulunmaktadır.

Kablolu Kamera Sistemi İle Kablosuz Kamera Sistemi Arasındaki Farklar

Kablolu kamera sistemlerine daha uygun fiyatlar ile ulaşılabilirken kablosuz kamera sistemleri pahalıdır. Ancak kablosuz yanı ip kamera sistemlerinde anlık görüntü izlenebilirken, kablolular da bu mümkün değildir. Ayrıca kablosuz kamera sistemlerinin kurulumu oldukça basittir. Kablosuz kamera sistemleri monte edildikleri mekandan sökülüp yeni bir mekana monte edilebilir.

Kamera Sistemi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamera sistemi alırken çok seçici olmak gerekir. Çünkü güvenliğimizi sağlamak için yüksek meblağlar ödeyerek aldığımız bu cihazların piyasada farklı özelliklerde olanlarını bulmak mümkündür. Ancak kamera sistemi alırken dikkat edilmesi gereken öncelik cihazın görüntü kalitesinin iyi olmasıdır. Bunun yanında hafızasının yüksek olması ve gece görüş özelliği olmalıdır. Harekete duyarlı sensörleri mutlaka bulunmalıdır.

Kamera Sistemleri Fiyatları

Kamera sistemleri fiyatları cihazın markasına ve modeline göre değişir. Bu noktada güvenilir bir markanın ürünü tercih edilmelidir. Ancak kablolu kamera sistemlerini kablosuz kamera sistemlerine göre daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Güvenlik kameraları, istediğiniz herhangi bir yerden evinize göz kulak olmanıza yardımcı olur. Güvenlik kameraları birçok çeşit gelir ve görünüşte sonsuz özellik seçeneklerine sahiptir. Ev güvenlik kameralarının çok farklı türleriyle, hangisinin eviniz için mantıklı olduğuna karar vermek göz korkutucu bir görev olabilir.

Güvenlik kameralarının çeşitlerini düşünmenin en basit yolu, bunları iki gruba ayırmaktır: kapalı kameralar ve dış mekân kameraları. Bu grupların her biri kendi içinde farklı kameralar stilleri içeriyor olsa da, bu farklılıklar özellikleri karşılaştırdığınızda açıkça görülecektir; bu nedenle onları ayırmak daha da gerekli değildir.

Eve dönmekten, soyulduktan veya beklediğiniz paketin çalındığını öğrenmekten daha kötü bir şey yok. Güvenlik kameralarının kullanışlı olduğu yer. Kapalı, açık ve kapı zili seçenekleri de dâhil olmak üzere çok çeşitli güvenlik kameraları vardır; böylece evinizin her yerinde neler olduğunu görebilirsiniz. Bazı ev güvenlik sağlayıcıları, mobil uygulamanızdan canlı gözetim görüntüleri izlemenize ve kaydedilen klipleri daha sonra gözden geçirmek üzere kaydetmenize izin verir.

Kameralar, yakalanmaktan kaçınmak isteyen potansiyel engeller de caydırabilir. Dürüst olmak gerekirse, fiyatın yanı sıra, güvenlik kameralarına sahip olmanın hiçbir dezavantajı yok – evinize ek güvenlik katmanı ve ailenizi güvenlik hissi ile sunuyorlar. Bir güvenlik planına karar verirken, evinizdeki ve çevresinde güvenlik kamerasından yararlanabilecek tüm alanları düşünün. Oturma odası, mutfak ve ön kapı gibi trafik yoğunluğunun yüksek olduğu alanlarda yalnızca birkaçına ihtiyacınız olabilir.