Kapı Alarm Sensörü Nedir?

Günümüz modern dünyasında daima daha konforlu ve bilhassa da güvenli alanlar oluşturmak amacı doğrultusunda alarm sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Güvenlik her bakımdan daima insanların yaşamlarında önemli yeri olan unsurlardan biridir. Gelişmiş teknolojik dinamiklerle üretimi yapılmış olan alarm sistemleri bunun temin edilmesi noktasında kilit bir rol oynamaktadır.

Alarm sistemleri genel olarak tasarımları ve fonksiyonları itibariyle oldukça iyi bir çeşitliliğe sahip bulunmaktadır. Bu çeşitlilik arasında en çok tercih edilenlerden biri kapı alarm sistemleridir. Bu sistemler kapı bölümlerinde sahip oldukları sensörlerden destek alarak oldukça etkin bir şekilde çalışmaktadır.

Bu sensörlerin amacı herhangi bir zorlama, darbe veya buna benzer durumlarda tehlikenin fark edilmesini sağlamaktır. Ortamı riske atacak veya bir tehlike arz edecek durumlarda bu sensörler sinyaller aracılığıyla alarmın devreye girmesine yardımcı olurlar.

Kapı Alarmı Sensör Türleri

Sensörler genel olarak alarm sistemlerinin en önemli parçaları ve bileşenleridir. Gerekli şekilde cihazlardan tam bir performans alınabilmesi için muhakkak bu sensörlerin etkin bir biçimde çalışmasına ihtiyaç vardır. Kapı alarmı sensörleri genel olarak iki türde ele alınmaktadır.

  • Darbeleri hissedebilen sensörler,
  • Açılma gibi durumları fark edebilen sensörler,

Günümüzde üretimi yapılmış olan kapı alarm sistemlerinde genel olarak bu nitelikte sensörler bulunmaktadır. Bunların iyi bir verimle çalışabilmesi için daima kapı alarm sistemlerinin en kalite olanlarını seçmek ve satın almak gerekir.

Darbe Sensör Bileşenleri

Kapı alarm sistemlerinde yer alan darbe sensörleri oldukça önemli görevleri olan yardımcı parçalardır. Genel itibariyle yaşanmış olaylardan tecrübe edildiği üzere kapı kısımlarında meydana gelen zorlamalarda birtakım darbe olması durumları ortaya çıkabilmektedir.

Burada darbe sensörleri hemen devreye girerek bunun kısa sürelerde fark edilmesini sağlamaktadır. Bu sensörler zorlama ve darbe gibi etkilere karşı çok hassas bir şekilde tasarlandıkları için bunun çabucak farkında olabilmektedirler.

Açılma Sensörleri

Kapı alarm sistemlerinde her bakımdan işlevsel fonksiyonu olan sensörlerden biri de açılma sensörleridir. Bu sensörler kapıların beklenmedik bir şekilde açılması durumlarında devreye girmekte ve olası tehlike arz edici durumların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle hırsızlık vakaları gibi durumlarda bu sensörlerden çok iyi yönde verimler alınabilmektedir.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.