İşyerlerinde ve garajlarda olmazsa olmaz olan otomatik kepenler hırsızlık olayların ilk başladığı yer olarak sınıflandırılabilir. Doğal olarak işyeri güvenliği kepek güvenliği ile başlanmalıdır.

Otomatik Kepenkler için DESİ Alarm Güvenlik Sistemlerinin geliştirdiği kepenk alarm olarak nitelendirilen güvenlik sistemi otomatik kepenk açılmasını ve ilave olarak manyetik kontak sensörü eklenerek kepenğe uygulanan yere algılayıp; 95 veya 110 desibellik ses şiddeti ile çalmaya başlamaktadır. Alarm Sistemi olarak da sabit telefon veya GSM veya gprs telefon hatları arama modülü takilabilmektedir. işyeriniz kepenk  açılması veya manyetik uygulanan yere veya darbe takilan yere bir müdahale olmasi durumunda alarm sisteminiz vermiş oldugunuz ilgili telefon ve sizin belirlediğiniz kişileri arayıp bilgi mesaji ile mevcut durumdan bilgilendirme yapmaktadır.
Desi Alarm Güvenlik çözümlerimiz olarak her türlü davetsiz hırsızlık olaylarına karşı sizleri, oluşabilecek manevi hasar veya maddi hasarlara karşı en uygun fiyatlara alarm sistemlerini kendi bünyesinde türk  mali üretimi gerçekleştirmekte ve bu sistemleri hiçbir aylık yıllık ücret olmadan sözleşme olmadan sizlere direk satışını yapmaktadir.