Siren Alarm Ne İşe Yarar?

Daha önce çeşitli alarm sistemlerini kullanmış olmanız olası. Eğer hiç kullanmadıysanız alarm sistemleri ve siren alarm neye yarar bundan bahsetmek gerek.

Alarm Sistemleri

Öncelikle alarm sistemlerinin ne olduğundan bahsedelim. Alarm sistemlerinin kullanım amacı çeşitli tehlike, güvenlik ve olumsuzluk durumlarında çevresine ikaz ışığı yakarak siren ile uyarıda bulunmak ve tehlikeyi yüksek ses ile çevresine bildirerek önlem alınmasına olanak sağlamaktır. Bunu sağlarken yer, konum veya bölgeye bağlı olan alarm sistemleri çeşitli duy, kamera, sensörler sayesinde tehlikeyi tespit etmekte ve tespit ettiği tehlikeye karşı caydırıcı ikaz sesi yaymaktadır. Yalnızca ikaz edilmesi gereken hırsızlık ve beklenmeyen hareketliliklere karşı değil, aynı zamanda doğal afetler gibi yangın, su baskını ve benzeri durumlarda da alarm sistemleri ikaz özelliğini kullanır.

Alarm Sistemi Çeşitleri

Alarm sistemleri merkezi bir sisteme bağlı olan ya da lokal olarak kullanım sağlayan iki farklı çeşide sahiptedirler. Bu sistemleri ayıran temel özellik ise ikaz uyarısı verdikleri anda iletişim kurdukları yere göre değişkenlik göstermeleridir. Merkezi bir ikaz sistemi, ikaz esnasında sistemin kurulu olduğu merkezi uyararak tehlikenin boyutuna göre İtfaiye, Jandarma, Polis merkezi gibi kurumları harekete geçirebilirken, lokal ve telekoma bağlı sistemler ise belirttiğiniz şahsi numaranız veya iş yeri ise şirket yetkili numaralarına yapılan tanımlamalar neticesinde bu numaraları ikaz etmektedir. Bu durumda bir yanda merkezden tehlikenin boyutuna göre kamu görevlileri durumu teftiş amaçlı harekete geçerken, diğer yanda bireysel veya yetkisel olarak sizler ikaz edilirsiniz ve teftiş size düşer. Yine bu sistemlerin bir diğer farkı ise merkezi sistemlerin aylık ve yıllık ücretleri olması, lokal sistemlerin ise bu ve benzeri aidatlarının olmamasıdır.

Siren Alarm Neye Yarıyor?

Tüm bu başlıklar altında da görüldüğü üzere, alarm sistemleri temel olarak caydırma ve ikaz üzerine kurulmakta, aynı zamanda olaya müdahale edebilmek adına telefon veya merkezi olarak uyarı sunmaktadırlar. Bunun dışında ise alarm sisteminin bulunduğu lokasyonda yüksek sesli siren alarm sesi yayılmaktadır.

Siren alarmın neye yaradığına gelirsek, hırsızlık tehlikesi, gözle görülmeyen bölge ve benzeri durumlarda tehlikeyi fark etmeniz için hem sizi uyarır hem de bu tehlikeyi yaratan unsuru caydırmak amacı ile ikazda bulunur. Zira yüksek sesle çalan bir alarm sistemi bölgede bir şeylerin yolunda gitmediği konusunda çevreyi de uyaracağı için, bu tehlikeyi yaratan unsur için zamanın daraldığını anlamak hiç de zor değil.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.