Sık Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda yanıtladık, bilgi almak istediğiniz konuyu inceleyebilirsiniz, eğer bilgiler yetersiz geldiyse iletişim bölümünde bize online e-posta gönderebilirsiniz veya 0850 304 46 16 / 0212 667 84 84 / 0212 667 92 49 / 0216 572 55 10 nolu numaralardan arayarak istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

Eviniz veya işyerinizde kurulu olan alarm sistemi içerisindeki dedektörler, algıladığı hareketleri panele iletir. Alarm paneli, telefon / gsm / internet hatları üzerinden otomatik olarak Alarm İzleme Merkezi ile irtibata geçer. Aynı zamanda lokasyonda kurulu sirenleri de harekete geçirir. Alarm İzleme Merkezi, alarm durumunda ilgili kişi ve birimleri olaya müdahale etmeleri için bilgilendirir.

Elektrik kesilirse alarm sistemi otomatik olarak aküden enerji almaya başlar. Akünüz alarm sisteminizi 8 ila 13 saatlik süre boyunca çalıştırmaya yeterli olur. Daha uzun süreli elektrik kesintilerinde Alarm İzleme Merkeziniz evinizi/işyerinizi arayıp sizi durumdan haberdar eder. Akünüzün şarj olması için elektriğin gelmesini beklemek istemiyorsanız akünüzü değiştirmek üzere mekânınıza bir teknik servis gönderilebilir.

Akü ve trafo dışındaki alarm sisteminize dâhil olan bütün ekipmanlar kablosuz olabilir. Bunun dışında sirenler, alarm paneli ve telefon hattı trafoya bağlanır.

Evlerde genellikle kapı ve pencerelerde, kablolu veya kablosuz manyetik kontaklar kullanılır. Dilerseniz sadece kapı ve pencere dedektörlerini devreye alarak evinizde dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç tespit amacıyla yapılan keşif sırasında bu talebinizi yetkili teknik ekibe bildirmeniz yeterlidir.

Demir parmaklıklara, çelik kapılara ve kepenklere rağmen hırsızlıklara karşı en etkili yöntem Alarm Sistemi sahibi olmaktır. Kepenkler kilidi kırılarak kolayca açılabilir. Bununla birlikte hırsızların sık sık levye veya kaynak makinesi vasıtası ile özellikle giriş katlarındaki demir parmaklıklı evlere/işyerlerine girdikleri tespit edilmiştir. Çelik kapılarında aynı şekilde açılabildiği görülmektedir. Oysa alarm sisteminin saniyeler içinde devreye sokacağı dikkat çekici siren sesleri ve kısa bir süre içinde olay mahalline gönderilecek olan polis devriyesi düşüncesi öncelikle hırsızlar için caydırıcı olmaktadır. Alarm ekipmanlarımız evinize/işyerinize giriş-çıkış yapabilecek her noktayı sürekli olarak denetler ve Alarm İzleme Merkezi; sizi, evinizi ve işyerinizi maksimum koruma altına alır.

Herhangi bir hırsızlık vakasın da alarm sistemi hırsızlık gerçekleşmeden önce devreye girer. Evinizde/işyerinizde alarm sistemi var ise sigorta şirketlerine daha az prim ödersiniz ve olası bir zarar durumunda sigorta şirketlerinden daha fazla tazminat alabilirsiniz. Ayrıca sigorta şirketleri herhangi bir yangın, gaz kaçağı ve gasp durumunda Güvenlik Sisteminin yaptığı gibi sizin can güvenliğinizi koruyamaz.

Evet çalışır. Bu defa siren içindeki akü devreye girer ve sistemi çalıştırır. Bu durumda Alarm İzleme Merkezi panele dışarıdan müdahale olduğuna dair sinyal düşer ve mekâna direkt olarak polis yönlendirilir.