Telefon Aramalı Alarm Sistemi

Bambaşka bir dünyada yaşıyor olsak ve güvenlik ihtiyacı duymasak hoş olurdu. Ancak, ne yazık ki dünyamız sandığınız kadar güvenilir değil. Birçok defa haber konusu olan hırsızlıklar, akıllara durgunluk veren olaylar, doğal afetler ve dahası, dünyamızın gerçekleri arasında yer alıyor.

Bu tür durumlara karşı kendimizi güvence altına almak ve mümkün mertebe kendimizin, ailemizin, çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak, hepimiz adına oldukça kıymetli bir işlem. Üstelik bunu gerçekleştirmek için milyoner ya da milyarder olmamıza gerek yok.

Telefon aramalı alarm sistemi ile bulunduğumuz veya sahip olduğumuz mekanı koruyabilmek oldukça kolay.

Neden Alarm Sistemi Taktırmalıyız?

İster ev olsun, ister iş yeri ya da özel bir mülk, bizim bilgimiz haricinde veya dahilinde bu bölgelerde mutlak suretle hareketlilik mevcut olacaktır. Ancak, özellikle bilgimiz haricinde olan hareketliliğin tespiti, güvenlik adına oldukça önemlidir.

Evde olmadığınız, iş yerinizi kapattığınız, tatil nedeni ile uzaklaştığınız ya da geceleri uyuduğunuz anda, ev, ofis veya iş yeri fark etmeksizin, önlem almanız gereklidir. Bir şekilde bulunmadığınız ortam veya bulunduğunuz ortamın hareketsiz ve tehlikeye açık bölümleri, sizi de tehlike altına sokabilir.

Bu nedenle bu tür ortamların alarm ve ikaz sistemlerince korunması, can sağlığı ve maddi kayıpların önlenmesi adına son derece önemlidir. Alarm sistemi taktırarak, kendinizi olduğu kadar, sevdiklerinizi ve mal varlığınızı da koruma altına alabilirsiniz.

Telefon Aramalı Alarm Sistemi Nedir?

Telefon aramalı alarm sistemi, sizleri göremediğiniz ve güvenlik unsurunun ihlal edildiği ya da bir sebepten tehlikeye girdiği durumlar hakkında, telefon ile otomatik sesli durum bildirme özelliği ile uyaran alarm sistemidir. Bu sistemin artısı, bulunmadığınız, alarm sistemini devreye soktuğunuz bir yer hakkında telefonla ikaz etmesi ve sizi uyarmasıdır. Telekom hattı üzerinden yapılan tanımlamalar neticesinde, herhangi bir sebep dolası ile oluşan güvenlik ihlali, bu aramalar ile hızlı bir şekilde size ya da merkeze ulaştırılır.

Telefon Aramalı Sistemlerin Özellikleri

Telefon aramalı sistemlerin ortak özelliği, telekom hattı üzerine tanımlanan numaralara ikaz araması gerçekleştirmek ve bu şekilde ilgili kişi veya kurumlara anında haber vermeleridir. Tüm bunların dışında, belli başlı teknik özellikler, sistemden sisteme değişebilir.

Kablosuz sistemleri baz alacak olursak, kısaca teknik olarak ortak olan özellikleri ile telefon aramalı sistemler;

  • Kablosuz kolay montaj
  • 15 dakikada kolay kurulum
  • Sabotaj koruma
  • Kumandalı aktifleştirme
  • Zone (Bölge) Sessize alma
  • Belirli sayıda telefon tanımlama
  • Tespit dedektör ve sensörleri

Özelliklerine sahip olmakta ve bu özellikler sayesinde kolay bir şekilde devreye alınıp, devre dışı bırakılabilir. Ayrıca bu tür sistemlerin kurulumu sonrası, temin ettiğiniz şirkete göre 7/24 takip edilmesi ve merkeze ikaz bildirimi ya da doğrudan sizlerin vereceği telefon numaralarına ikaz iletilmesi mümkündür.

Telefon İkazlı Arama Sistemi Fiyatları

Telefon ile arama yaparak sizi ya da merkezi bir birimi durum hakkında bilgilendiren, bu sayede güvenlik unsurlarını, kolluk kuvvetlerini, itfaiye, ambulans ve ihtiyaç dahilinde ilgili birimleri aramanıza, haber vermenize hız kazandıracak olan alarm sistemleri, oldukça cüzi rakamlara temin edilebiliyor. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte, bu tür sistemlerin 1.000 TL’nin altına düşmesi, herkesin satın alabileceği fiyat aralıklarında birçok sistemin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.