Yangın Alarm Sistemi Paneli

İnsanların hayatlarına mal olan yangınlar doğal olarak ortaya çıkabildiği gibi bazı kimyasal tepkimeler sonucunda da meydana gelebilir. Nasıl meydana geldiği fark etmeksizin yangınların olası sonuçlarının bile oldukça fazla olduğu unutulmamalıdır. Bunun için evinizde veya firmanızda yangın alarm paneli bulunmasına dikkat etmek şarttır. Yangının önceden veya en başından fark edilmesi önlenmesi konusunda büyük yardım sağlayacaktır. Yangın rüzgar faktörü veya hava ile bir araya geldiğinde oldukça hızlı bir şekilde yayılır. Başarılı şekilde söndürülmesi için ise mümkün olan en kısa sürede müdahale edilmesi önem taşır. Bazen yangın alarm paneli kollarının manuel olarak kullanılması bile ortamda bulunan insanların hemen tahliye edilmesine ve can kaybının yaşanmamasına neden olabilir. Paneli kullanmayı bilmek de son derece önemlidir.

Yangın Alarmı Nedir?

Yangın alarmı ısı veya duman açısından duyarlı olan alarm tipidir. Alarmın çalışmaya başlaması için belli bir duman yayılımının olması veya ısı değişikliğinin yaşanması gerekir. Böylece hemen alarm ses çıkarmaya ve ortamdaki herkesin dışarıya çıkmasına imkan tanır. Geç kalınmaması ve her dakikanın önemli olduğu unutulmamalıdır. Aksi durumda yangına itfaiye ekiplerinin müdahale edilmesi beklenirken ciddi can kayıplarının yaşanması söz konusu olur. Yangın alarmının panelinde bulunan kollar yardımıyla da yangın anında manuel olarak sistem devreye sokulabilir. Hem manuel hem de otomatik olacak şekilde çalışır.

Maliyeti Yüksek Midir?

Maliyet açısından değerlendirildiğinde yangının neden olabileceği zararların maliyetlerinden daha az olduğunu söylemek oldukça kolaydır. Yangın meydana gelen bir binada küçük çaplı bir durumun oluşması ve yangının hemen önlenmesi durumunda bile maliyet kalemlerinin fazla olacağı kesindir. Bunun yerine kurulan bir yangın alarmının maliyeti alarmın taşıdığı özelliklere göre değişir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde birbirinden farklı özellikleri olan alarmlar ve paneller üretilmiştir. Daha yararlı olunması ve insan hayatının korunması için seçeceğiniz alarm kurulacak yere göre de değişir. Böylece yangın alarmının maliyetinin her açıdan düşük olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yetkili bir firma ile iletişime geçmek ve ardından da kurulum yaptırmak için acele etmeniz önlem açısından önemlidir.

Güvenlik Alışveriş

Yılların verdiği tecrübe ile gönül ferahlığı ile güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz Kaliteli Alarm

Her bütçeye uygun alarm sistemleri ile sizlere hizmet vermek için çalışmaktayız.

Ücretsiz Kargo

Her üründe 99 TL üzerinde kargo ücretsiz olarak evinize kadar ürünleri gönderiyoruz.